Bamburgh 10k 2020 - Start Times

Bamburgh 10k 2020 - Start Times

Sunday 1st November 2020

START TIMES HAVE BEEN ALLOCATED FOR EVERYONE WHO HAS CONFIRMED BY REPLYING TO THE EMAIL SENT ON WEDNESDAY 21ST OCTOBER

IF YOUR NAME IS NOT ON THIS LIST - PLEASE CHECK YOUR EMAILS (and spam) AS YOU HAVE NOT REPLIED REQUESTING A START WAVE - EMAIL US IF YOU STILL WISH TO RUN AND THE ONLY AVAILABLE SPACE NOW IS IN THE AFTERNOON SESSION.

 

MORNING START TIMES

Number Name Surname Session Start time Wave Gender Club
214 Chris Coulson AM 10:00 Wave 1 Male Houghton Harriers & AC
215 Matthew Hornsby AM 10:00 Wave 1 Male Durham City Harriers & AC
219 Dave RICHARDSON AM 10:00 Wave 1 Male Alnwick Harriers
220 Angus Wright AM 10:00 Wave 1 Male Team East Lothian AC
761 Steven Bates AM 10:00 Wave 1 Male  
762 Phillip Bell AM 10:00 Wave 1 Male Ponteland Runners
763 Kevin Dowden AM 10:05 Wave 2 Male  
764 Andrew Forbes AM 10:05 Wave 2 Male Sunderland Strollers
765 Stephen Hall AM 10:05 Wave 2 Male North Shields Polytechnic Club
766 Andrew Laidler AM 10:05 Wave 2 Male  
769 Rudy Mcleod AM 10:05 Wave 2 Male  
770 Daniel Mundell AM 10:05 Wave 2 Male  
771 Gary Wales AM 10:10 Wave 3 Male  
772 Chris Green AM 10:10 Wave 3 Male South Shields Harriers & AC
774 Gary Atkinson AM 10:10 Wave 3 Male Evenwood Road Runners
775 Alexis Dodd AM 10:10 Wave 3 Female Jarrow & Hebburn AC
776 Simon Irving AM 10:10 Wave 3 Male  
777 Shaun LAND AM 10:10 Wave 3 Male Morpeth Harriers & AC
778 Darren Parks AM 10:15 Wave 4 Male Jarrow & Hebburn AC
779 Garry Reay AM 10:15 Wave 4 Male Jarrow & Hebburn AC
780 Paul Simpson AM 10:15 Wave 4 Male Jarrow & Hebburn AC
781 Carl Smith AM 10:15 Wave 4 Male Jarrow & Hebburn AC
782 Ed Sweeney AM 10:15 Wave 4 Male Sunderland Harriers & AC
783 Jennifer Berry AM 10:15 Wave 4 Female Wallsend Harriers & AC
785 Vicky Houghton AM 10:20 Wave 5 Female North Shields Polytechnic Club
786 Barrie Mackenzie AM 10:20 Wave 5 Male North Shields Polytechnic Club
787 Andrew Phillips AM 10:20 Wave 5 Male North Shields Polytechnic Club
788 dan venner AM 10:20 Wave 5 Male North Shields Polytechnic Club
789 fran dembele AM 10:20 Wave 5 Female South Shields Harriers & AC
790 CHRISTOPHER ROBERTS AM 10:20 Wave 5 Male Northern Masters AC
791 Claire Davies AM 10:25 Wave 6 Female Stocksfield Striders
792 Gary Hall AM 10:25 Wave 6 Male Morpeth Harriers & AC
794 Megan Wright AM 10:25 Wave 6 Female Hunters Bog Trotters
795 Christian Young AM 10:25 Wave 6 Male Tweed Striders
796 David Greatorex AM 10:25 Wave 6 Male  
797 JOANNE LEE AM 10:25 Wave 6 Female Tyne Bridge Harriers
798 Steven Lonsdale AM 10:30 Wave 7 Male  
799 Stu Bowman AM 10:30 Wave 7 Male  
800 Peter Dodd AM 10:30 Wave 7 Male Jarrow & Hebburn AC
801 Alan Douglas AM 10:30 Wave 7 Male  
802 Steven Graydon AM 10:30 Wave 7 Male Darlington H & AC
803 David Hedley AM 10:30 Wave 7 Male  
804 Jess Jones AM 10:35 Wave 8 Female  
805 Nick Loughlin AM 10:35 Wave 8 Male Washington Running Club
807 David Whitaker AM 10:35 Wave 8 Male  
808 Jim Allan AM 10:35 Wave 8 Male Alnwick Harriers
809 Darren Brown AM 10:35 Wave 8 Male  
811 David Coulson AM 10:35 Wave 8 Male Houghton Harriers & AC
812 Jo Powell AM 10:40 Wave 9 Female Alnwick Harriers
813 Doug Robson AM 10:40 Wave 9 Male  
814 Janet Ryan AM 10:40 Wave 9 Female North Shields Polytechnic Club
815 Aisling DOUGLAS AM 10:40 Wave 9 Female  
816 Savannah Kelley AM 10:40 Wave 9 Female  
817 Jason Long AM 10:40 Wave 9 Male Low Fell RC
818 Stephanie Purvis AM 10:45 Wave 10 Female  
819 Paul Tucker AM 10:45 Wave 10 Male Evenwood Road Runners
820 Colin Walker AM 10:45 Wave 10 Male  
1122 James White AM 10:45 Wave 10 Male  
1174 Colin Winter AM 10:45 Wave 10 Male North Shields Polytechnic Club
1188 John Clark AM 10:45 Wave 10 Male Morpeth Harriers & AC
1191 Mark Cowell AM 10:50 Wave 11 Male Ponteland Runners
1195 Martin Grieve AM 10:50 Wave 11 Male  
1196 sean henderson AM 10:50 Wave 11 Male Lonely Goat Running Club
1199 Stephen Land AM 10:50 Wave 11 Male Ashington Hirst Running Club
1201 carole page AM 10:50 Wave 11 Female Alnwick Harriers
1207 Angela Charlton AM 10:50 Wave 11 Female South Shields Harriers & AC
1208 Danielle Coulson AM 10:55 Wave 12 Female Houghton Harriers & AC
1213 Louise Coultate AM 10:55 Wave 12 Female North Shields Polytechnic Club
1215 Mick Davis AM 10:55 Wave 12 Male Elvet Striders
1217 Lucy Grieve AM 10:55 Wave 12 Female  
1218 Mark Gubbins AM 10:55 Wave 12 Male Blaydon Harriers & AC
1220 Carole-Ann JONES AM 10:55 Wave 12 Female  
1224 Tony Jackson AM 11:00 Wave 13 Male Alnwick Harriers
1225 Davey Lumsdon AM 11:00 Wave 13 Male Elvet Striders
1227 Fiona Nicholson AM 11:00 Wave 13 Female  
1230 Geoff Rogers AM 11:00 Wave 13 Male Ashington Hirst Running Club
1239 Andrew Armin AM 11:00 Wave 13 Male  
1242 Tom Bates AM 11:00 Wave 13 Male  
1243 Shona Birnie AM 11:05 Wave 14 Female  
1253 Philip Charlton AM 11:05 Wave 14 Male  
1256 Matthew Crawford AM 11:05 Wave 14 Male Heaton Harriers & AC
1258 Alba Gadeau AM 11:05 Wave 14 Female Tyne Bridge Harriers
1259 Michael Mullaney AM 11:05 Wave 14 Male  
1265 Steve Obyrne AM 11:05 Wave 14 Male  
1266 Lisa Taylor AM 11:10 Wave 15 Female Blackhill Bounders
1269 jason taylor AM 11:10 Wave 15 Male Blackhill Bounders
1274 vickie whitfield AM 11:10 Wave 15 Female  
1275 Kelly Ramsay AM 11:10 Wave 15 Female Washington Running Club
1280 John Bell AM 11:10 Wave 15 Male  
1286 Stuart CRAIG AM 11:10 Wave 15 Male  
1288 Shaun Kelley AM 11:15 Wave 16 Male  
1301 James Drinkeld AM 11:15 Wave 16 Male  
1305 Benjamin Hulbert AM 11:15 Wave 16 Male  
1306 Ellie Hulbert AM 11:15 Wave 16 Female  
1311 Claire Watson AM 11:15 Wave 16 Female 100 Marathon Club
1313 Chris Glasbey AM 11:15 Wave 16 Male  
1314 Dan Glasbey AM 11:20 Wave 17 Male  
1323 Stuart Haddow AM 11:20 Wave 17 Male Ashington Hirst Running Club
1325 Katherine Hanrahan AM 11:20 Wave 17 Female  
1328 caroline lienard AM 11:20 Wave 17 Female  
1337 Paul Bunyan AM 11:20 Wave 17 Male  
1340 Jenesis Squires AM 11:20 Wave 17 Female  
1341 Claire Surrey AM 11:20 Wave 17 Female North Shields Polytechnic Club
1346 Mark Deeks AM 11:25 Wave 18 Male Blyth Running Club
1348 Julie Forbes AM 11:25 Wave 18 Female  
1350 robert mann AM 11:25 Wave 18 Male  
1353 Lisa Lumsdon AM 11:25 Wave 18 Female Elvet Striders
1357 Anthony Ancrum AM 11:25 Wave 18 Male  
1359 Stephen Barker AM 11:25 Wave 18 Male Ashington Hirst Running Club
1360 Jayne Bowers AM 11:30 Wave 19 Female  
1371 Patrick Case AM 11:30 Wave 19 Male  
1373 Janice Charlton AM 11:30 Wave 19 Female  
1375 BEVERLEY CRATE AM 11:30 Wave 19 Female Ashington Hirst Running Club
1379 Helen Hitchen AM 11:30 Wave 19 Female Evenwood Road Runners
1381 Bev Honeyman AM 11:30 Wave 19 Female  
1387 Jonathan King AM 11:30 Wave 19 Male  
1390 GARY McCARTNEY AM 11:30 Wave 19 Male  
1391 Caroline McDermott AM 11:35 Wave 20 Female Tweed Striders
1403 DIANNE SANDFORD AM 11:35 Wave 20 Female Ashington Hirst Running Club
1404 Michael Shane AM 11:35 Wave 20 Male  
1405 Joanne Steel AM 11:35 Wave 20 Female  
1407 Martin Max Webster AM 11:35 Wave 20 Male  
1410 George Williams AM 11:35 Wave 20 Male Alnwick Harriers
1412 Frances Allan AM 11:35 Wave 20 Female  
1416 Jackie Browell AM 11:40 Wave 21 Female  
1418 Christine Kelley AM 11:40 Wave 21 Female  
1421 Julia King AM 11:40 Wave 21 Female  
1425 Rachel Metcalfe AM 11:40 Wave 21 Female Ashington Hirst Running Club
1427 Jim Morrell AM 11:40 Wave 21 Male Evenwood Road Runners
1437 Gail Richards AM 11:40 Wave 21 Female Evenwood Road Runners
1438 Nanette Robson AM 11:45 Wave 22 Female  
1442 Harold Fern AM 11:45 Wave 22 Male North Shields Polytechnic Club
1450 Sarah GILES AM 11:45 Wave 22 Female  
1459 Neil Murdy AM 11:45 Wave 22 Male  
1460 Judith Porter AM 11:45 Wave 22 Female Aycliffe Running Club
1471 Claire Wynarczyk AM 11:45 Wave 22 Female Tyne Bridge Harriers
1472 Tess Allan AM 11:50 Wave 23 Female  
1481 Emma Peters AM 11:50 Wave 23 Female  
1484 Jozsef Szavuj AM 11:50 Wave 23 Male Newcastle Front Runners
1486 Georgina Tetley-Paul AM 11:50 Wave 23 Female  
1490 terry welsh AM 11:50 Wave 23 Male Team Coco
1491 Jane Quinn AM 11:50 Wave 23 Female Evenwood Road Runners

 

AFTERNOON START TIMES

Number Name Surname Session Start time Wave Gender Club
221 Oliver Aird PM 12:30 Wave 1 Male Wallsend Harriers & AC
767 Darren CAVAROLI PM 12:30 Wave 1 Male Harmeny AC
768 Andrew Heppell PM 12:30 Wave 1 Male Gosforth Harriers & AC
773 Andy MARSHALL PM 12:30 Wave 1 Male  
784 Jeannie Brady PM 12:30 Wave 1 Female Tynedale Harriers & AC
793 Chris Parkin PM 12:30 Wave 1 Male Gateshead Harriers & AC
806 henry povey PM 12:35 Wave 2 Male  
810 Matthew Burton PM 12:35 Wave 2 Male South Shields Harriers & AC
1193 Si Gray PM 12:35 Wave 2 Male  
1216 Brian Fenn PM 12:35 Wave 2 Male  
1222 Trevor WYATT PM 12:35 Wave 2 Male  
1277 Diane Wood PM 12:35 Wave 2 Female Durham City Harriers & AC
1289 Dave Kidd PM 12:40 Wave 3 Male Lonely Goat Running Club
1299 Gaynor Cummins PM 12:40 Wave 3 Female  
1308 Amanda Waller PM 12:40 Wave 3 Female New Marske Harriers Club
1326 Richard Howey PM 12:40 Wave 3 Male  
1330 HELEN Marshall PM 12:40 Wave 3 Female  
1334 Steven Stocks PM 12:40 Wave 3 Male  
1347 Jules Dowson PM 12:45 Wave 4 Female  
1354 Leanne Parkin PM 12:45 Wave 4 Female Gateshead Harriers & AC
1356 margaret povey PM 12:45 Wave 4 Female North Shields Polytechnic Club
1378 Susan Hillman PM 12:45 Wave 4 Female  
1397 Dave Newton PM 12:45 Wave 4 Male  
1398 Debra NICHOL PM 12:45 Wave 4 Female  
1400 Laura Race PM 12:50 Wave 5 Female  
1406 Chris Wardale PM 12:50 Wave 5 Male  
1430 Sue Newton PM 12:50 Wave 5 Female  
1432 Kay O'Toole PM 12:50 Wave 5 Female  
1435 Steve O'Toole PM 12:50 Wave 5 Male  
1455 Rachel Martin PM 12:50 Wave 5 Female  
1461 Rebekah Thornton PM 12:55 Wave 6 Female South Shields Harriers & AC
1474 Sara Brown PM 12:55 Wave 6 Female  
1475 Karen Gregory PM 12:55 Wave 6 Female  
1476 Wiebke Howey PM 12:55 Wave 6 Female  
1480 Sarah KIDD PM 12:55 Wave 6 Female  
1483 lisa sparke PM 12:55 Wave 6 Female  
1489 Lynn Turnbull PM 12:55 Wave 6 Female