3000m Track Series 2

Run Nation Track Series 2 - 3000m

STARTLISTS

1.30pm                 3000m      Race 1                    

2 Emma Ashman U15G Gosforth Harriers & AC
18 Andrew Davies V40M Elvet Striders
30 Kate Rickerby U15G Gosforth Harriers & AC
43 Andrew Dippie V60M Morpeth Harriers & AC
53 Mick Skirving V50M Hartlepool Burn Road 
55 Richard TOWNSEND V60M Saltwell Harriers
73 Joseph Ashman U15B Gosfortth Harriers
86 Anthony Young V55M Ilford AC
87 Heather Eccles V35F Kendal AAC
88 Luis Nichol U15B Tyne Bridge Harriers

 

1.55pm                 3000m   Race 2             

88 Ethan Stokes U15B Durham City H& AC
89 Jake Moir U15B Tyne Bridge Harriers
90 Zak Kettle U15B Tyne Bridge Harriers
91 Russell Dickinson-Deane V50M Newcastle Frontrunners
92 Hannah Wightman U15G Gosforth Harriers
93 Daniel NETTLE V50M Elswick Harriers
94 Anna McQueen U20W Alnwick Harriers
95 Stewy Bell V50M Blackhill Bounders
96 Liam Warren SM Newcastle Frontrunners
97 Macy Kelly U15G Darlington H & AC

 

2.20pm                 3000m    Race 3                

99 Ciaran Lines U20M Sedgefield Harriers
106 Darren Towart V40M Tynedale Harriers & AC
109 Chris Lines V45M Sedgefield Harriers
111 Charlotte Dillon U15G Durham City Harriers & AC
112 Katie Francis U17W Birtley AC
116 Gillian Manford V35F Gateshead Harriers & AC
120 Tom Horsfield U17M Durham City Harriers & AC
133 Jordan Meikle U20M Blackhill Bounders
134 Marissa Boon U15G Darlington H & AC

 

2.45pm                 3000m    Race 4       

138 Ethan Bond U15B Gosforth Harriers & AC
156 Charlie Daley U17M Gateshead Harriers & AC
167 Alastair Johnson V45M Gosforth Harriers & AC
179 Andy Graham V35M Sunderland Harriers & AC
180 Silas Christie U15B Gosforth Harriers & AC
181 Gary WALLACE V35M Blackhill Bounders
183 Chris Coulson U17M Houghton Harriers & AC
185 Andrew Heppell V40M Gosforth Harriers & AC
186 Peter Grimoldby V35M Gateshead Harriers & AC
192 Scott Thompson U17M Blackhill Bounders
211 Rory Graham SM Houghton Harriers & AC
98 Will Collinson U17M Blaydon Harriers & AC